CZ SK

Exotický meloun & Limetka

Exotický meloun  & Limetka

Ovocná dřeň v kelímku, podávána se lžičkou

  • Cena: 20 Kč
  • Cena: 23 Kč s DPH

Dostupnost: Skladem

Klasická ovocná dřeň s neklasickou kombinací ovoce!

Nabízíme Vám plnou, sladkou chuť tropického ovoce v ledové variantě, které rozhodně zchladní tělo v parném létě a pohladí chuťové buňky!

100g

Neobsahuje alergeny

 Meloun Galia je jednou z variant melounů síťovaných. Je to kultivar cukrového melounu.Plod má žlutavou kůru se zelenavým nádechem a lehce zelenými žebry, jemně žilkovanou u stopky a květu. Barva slupky se při zrání mění od zelené do zlatožluté. Dužina je pevná podobná medovému melounu. Barva je nazelenalá až bílá.

Výživová hodnota ve 200 gramech:
• Energie: 452kJ (108,03kcal)
• Bílkoviny: 1,80
• Tuky: 0,20
• Sacharidy: 24,80
• Cholesterol: 0

Zvaný též honeydew je druh melounu s typicky žlutou dužinou a zelenou kůrou, který je často konzumován společně s parmskou šunkou, lososem a nebo se sladkým vínem. Od melounu vodního se liší jak chutí, barvou tak i vzhledem rostliny, které má výrazně zakulatěnější listy a menší plody. Plody obsahují průměrně 6-8 % cukru (převážně sacharózy). Jedná se o jednoletou poléhavou rostlinu, která dorůstá až 150 cm. Jedná se o teplomilnou rostlinu, kterou zničí již první mrazy a pokud dojde k poklesu pod 10 °C rostlina zastavuje asimilaci živin. Vznikají dva páry květů — samčí a samičí v poměru 1:20 až 30. Po odkvetení vzniká plod, který může mít různou velikost a tvar v závislosti na druhu a dlouhý až 1 metr. Povrch plodu má pak korkovitě síťovaný vzor s hrbolky připomínající bradavice, ale může být také zcela hladký.

Melouny jsou silně močopudné, což se využívá při léčení ledvinových potíží, kdy je potřeba časté vylučování moči jako například u ledvinových kamenů. Plody mají i vysoký podíl vitamínu A, dále pak vitamíny řady B (B1, B2, PP či P), vitamín C a další minerální prvky. Některé další studie ukazují, že melouny mají blahodárný vliv i na stimulaci krevního oběhu, uklidňuje organismus. Jemná vláknina dužniny pak posiluje stěny střev a současně podporují slabě i vylučování stolice, což pozitivně působí proti zácpě. Díky vysokému obsahu vody pomáhá stabilizovat poměr vody a soli v organismu. Díky vysokému obsahu vitamínů, karotenoidů a organických kyselin pak působí antioxidačně. Mezi antioxidanty řadíme z obsažených živin vitamíny A, B2, C, karotenoid lykopen a tripeptid glutathion. Ze zdravotního hlediska se může významně projevit, pokud půda melounů obsahuje zinek, jód, selen a hořčík. Nedoporučuje se při velké konzumaci melounu popíjet vychlazené nápoje a kombinovat jeho konzumaci s mléčnými výrobky.

Limetka je citrusový plod stromu Citrus limetta, řazený do kategorie kyseloplodých citrusů, podobně jako citron. Od citronu se odlišuje zelenou barvou, velikostí (je menší) a mírou kyselosti (nižší). Sklízí se nezralá, každopádně tento fakt jí neškodí na šťavnatosti. Barva je většinou zelená, je ale možné se setkat i se žluto-zelenou barvou. Vnitřek limetky se od citronu liší opět pouze barvou. Limeta roste v tropických oblastech, ale je možné si ji vypěstovat ve skleníku v takřka stejné kvalitě. Limety dělíme na dvě odrůdy:

Limeta mexická – menší, krásně zelené zbarvení (jsou u nás hojně k dostání).
Limeta perská – větší, zelenožluté zbarvení (u nás nejsou tak časté).
Limety obsahují stejně jako citrony vitamíny B, C a minerální látky.

*Zdroj: Wikipedie

Objednat si můžete do 14:00 jeden pracovní den přede dnem závozu. Objednávky rozvážíme 2x denně v časech 9:00-12:00 a 15:00-18:00. Specifikujte prosím v objednávce, který rozvozový čas preferujete.

Cena dopravy do částky 499 Kč je 79 Kč. Při objednávce nad 500 Kč Vám poskytneme dopravu ZDARMA.

Nabídka platí pouze pro město Brno. Doprava mimo Brno musí být řešena individuálně.

 

 

 

Nový komentář

* (Povinné)

Rychlý kontakt

Sales Manager

 Solík Martin 

+ 420 608 983 863  

 

Office Manager

Iveta Severinová

+420 774 631 631

 

pevná linka

+420 543 214 885

Potřebujete poradit ? 

Napište nám a my Vám zavoláme ! 

Email: freshjuice@freshjuice.cz

Otvírací doba: Po-Pá 7 - 15 h

jinak po domluvě

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info