CZ SK

Zpět

Test odšťavňovačů

Přidal: Počet shlédnutí: 22565

Následující řádky se věnují testování hřídelových a šnekových odšťavňovačů. K testování byly použity modely charakterizované níže.

Test odšťavňovačů

Green Star GS3000, který můžeme charakterizovat jako všestranný odšťavňovač, zpracovává nejen ovoce a zeleninu, ale také obilné trávy a listnatou zeleninu. Dokáže mimo jiné drtit potraviny, vyrábět pyré, mražené dřeně. S jeho pomocí dokážete vyrábět i oříšková másla.

Kempo GREEN POWER je výkonným a všestranným odšťavňovačem, který nabízí možnost regulace tlaku.

Champion 2000+ Juicer můžeme definovat jako universální odšťavovač s rotačními noži podelně umístěnými na hřídeli. Hřídel je zakončena tlakovou spirálou. Je vhodný mimo jiné i na výrobu různých pyré, dření a dokonce s jeho pomocí můžete vyrobit oříškové máslo. Není vhodný na zpracování bylin, klíčků a obilných trav.

Přístroj L'Equip Omni Juicer odšťaňvuje fakticky vše, od obilných tráv přes kořenovou zeleninu až po tvrdé a měkké ovoce. Přístroj zároveň funguje jako olejový lis.

Modely Omega 8004 a Omega 8006 mají podobné vlastnosti a jsou multifunkční. Omega 8006 je nejnovější model šnekového dvoufázového odšťavňovače. Spolu s modelem OMEGA 8004 skvěle zpracovává ovoce a zeleninu, obilné trávy, bobuloviny a naťovou zeleninu. Mimoto můžete s jejich pomocí vyrábět dětské přesnídávky, zmrzliny, sorbety, oříškové máslo i některé druhy těstovin.

výsledky testu


Na všech výše jmenovaných přístrojích byl ozkoušen vždy stejný druh ovoce a zeleniny tak, aby se daly jednoduše vypozorovat a následně porovnávat odlišené výsledky u jednotlivých přístrojů v závislosti na konkrétním druhu zeleniny nebo ovoce. Proces zkoušení modelů je doprovázen sérií fotografií, které zobrazují jednotlivé testy ve fázi před odšťavněním a po odšťavnění. Hlavním úkolem testování bylo zjistit, který z modelů má největší výtěžnost, a který je nejvíce vhodný/nevhodný pro danou surovinu.

 Všechny odšťavovače byly testovány pro:

• Mrkev
• Jablka
• Jahody
• Ananas
• Petrželová nať
• Fazole mungo
• Výroba oleje

 Co se týče výroby mrkvové šťávy, byla kvalita vymačkané šťávy u všech přístrojů výborná a obsahovala nízké množství vlákniny. Získaná šťáva byla u všech přístrojů čirá a sladká, nejchutnější džus vyrobil přístroj Champion. Výtoč byla u všech přístrojů fakticky stejná, odpad byl u každého modelu suchý.


mrkev mrkev mrkev mrkev2

34

Test odšťavňování jablek prokázal největší výtěžnost u Omegy. Jablečná šťáva obecně obsahuje větší podíl vlákniny. Vyřešit to můžeme tím, že budeme lisovat jablka, která jsou tvrdá. Přístroje Kempo a Green Star v podstatě neprodukují žádný odpad. Odpadem je totiž jablečné pyré, které můžete dále zpracovat dle libosti. Minimální odpad produkuje model Champion, jelikož nevzniká žádné pyré. Přístroj tedy jablka opravdu odšťavňuje. Výsledný fresh obsahuje větší množství pěny. Co se týče chuti, je u všech přístrojů srovnatelná. Výjimkou jsou Green Star a Kempo, jenž produkují větší podíl vlákniny.

ab

c

Další testování probíhalo na jahodách. Výtěžnost při této zkoušce byla u všech přístrojů stejná, o něco více než ostatní vykazoval pouze L'equip Omni. Jako nejefektivnější se při lisování jahod osvědčily šnekové přístroje L'equip Omni a Omega, které ovoce opravdu odšťavnily. Odpadem potom byla relativně suchá vláknina, naopak jimi připravená šťáva měla nejnižší podíl vlákniny. Champion produkuje větší podíl vlákniny ve šťávě a jeho odpadem je jemné pyré. Konečně u dvouhřídelových přístrojů Kempo a Green Star byla šťáva nejhustší.

jajah

jaho

Co se týče výroby ananasové šťávy, prokázaly všechny přístroje stejnou výtěžnost s výjimkou Championu. Model Champion měl výrazně nejslabší výsledek, s ananasem si nedokázal poradit stejně dobře jako ostatní modely. Při odšťavňování bylo potřeba víc tlačit, navíc se slupka z ananasu namotávala na nůž a zároveň ucpávala sítko. Výsledný ananas byl tak fakticky pomletý, což znamenalo nepříliš kvalitní šťávu s vysokým podílem vlákniny a naopak odpad s vysokým podílem šťávy. Doporučujeme tedy pro model Champion ananas před lisováním oloupat a zbavit slupky, která způsobila při testování tyto problémy. Ostatní přístroje si s ananasem poradily bez problémů, výsledná šťáva obsahovala nízký podíl vlákniny a odpad byl veskrze suchý.

anana

anana

Zhodnocení celého testu

ježekVšechny odšťavovače, které nabízíme a které jsme podrobily i tomuto testu splnili veškeré požadavky, očekávání a měli zákazníkům demonstrovat jejich univerzálnost.

Model L'equip Omni je z testovaných přístrojů nejlevnější. Testy prokázaly, že i relativně levný odšťavovač může uspokojivě zvládat všechny činnosti jako ostatní přístroje, které jsou několikanásobně dražší. Obecně tedy můžeme testování shrnout tím, že i ten nejlevnější odšťavňovač z naší nabídky zvládl úplně vše. Poradil si kupříkladu s výhonky „mungo", petrželovou natí a zvládl vyprodukovat i olej ze slunečnicových semínek.

Naopak přístroj Champion je z vybraných modelů nejrychlejší a jako jediný pracuje v 1500 otáčkách za minutu. Proto byl na něm proveden test odšťavnění červené řepy. Je nutno shrnout, že se model Champion projevil jako efektivní, rychlý a výkonný stroj, jenž zvládá lisovat všechny druhy ovoce a zeleniny pouze s výjimkou bylinek a trávy. S červenou řepou si poradil výborně s maximální výtěžností. Přitom potěšil výbornou chutí šťávy s nízkým obsahem vlákniny a relativně suchým odpadem.

 

juice

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení